Пряма трансляція першого вакцинованого пройшла в ефірі телеканалу “Київ”.

Першим провакцинованим став у Києві став Олексій Куценко – завідувач відділення реанімації та інтенсивної терапії для інфекційних хворих Олександрівської клінічної лікарні.

Поганих відчуттів немає… переді мною взагалі не стояло питання – вакцинуватися чи не вакцинуватися. Ми вже рік займаємося лікуванням Covid-хворих… Спершу це були поодинокі госпіталізації, потім це почало наростати – як снігова лавина“, – каже лікар.

Він пам’ятає першого пацієнта із коронавірусом, який потрапив до Олександрівської лікарні. Пам’ятає також першого померлого від хвороби – це сталося 6 квітня.

Ми кожен день бачимо людське горе, людські трагедії. Тому вибору – вакцинувіатися чи не вакцинуватися – взагалі немає. Я взагалі вважаю, що збити цей шквал коронавірусу можна збити лише масовою вакцинацією населення, – зазначає Олексій Куценко.

Сам лікар вже перехворів коронавірусом ще у листопаді 2020 року. Щоправда, хвороба протікала у легкій формі, тож на деякий час формувався імунітет.

На жаль у нас в Україні таке суспільство, що існує велика недовіра до вакцинації. Але я думаю, що єдиний спосіб набути такого хоча би пограничного суспільного імунітету – це масова вакцинація населення“, – резюмував Олексій Куценко.

Другою вакцинованою стала Марта Добрянська – лікарка-інфекціоністка другого інфекційного відділення Олександрівської лікарні. Вона також буде серед лікарів однієї з мобільних бригад, яка буде виїздити для вакцинації населення.

“Я не вагалась. Завжди вакцинуюся всіма доступними вакцинами, і дітей вакциную“, – каже лікарка і додає, що відчуття після уколу нічим не відрізняються від щорічної вакцинації проти грипу.

На прес-конференції, яка проходила після вакцинації, Олексій Куценко повідомив, що київські лікарі не хочуть вакцинуватися. За його словами, з 24 співробітників його відділення на щеплення погодилися тільки двоє – він і медсестра. І за це йому соромно.

Як проходить вакцинація? Перед початком щеплення лікар вимірює пацієнтові тиск та записує параменти, які є у реципієнта на момент вакцинації. Після уколу пацієнт чекатиме 28 днів, аби отримати наступну – завершальну – ін’єкцію.

А тим часом перші вакциновані у Київській області розповіли про своє самопочуття після ін’єкцій.

Станом на ранок 25 лютого у Києві підтвердили ще 652 нових випадки Covid-19. Від ускладнень. викликаних коронавірусною хворобою померло 18 людей.

Фото: Фейсбук