Петицію опублікували на сайті Київської міської ради.

Авторка ініціативи Марія Виноградова зазначає, що стінописи стали невід’ємною ознакою Києва і впливають на візуальний образ міста. Проте, за її словами, не всі однаково сприймають їх цінність, як мистецтво. Навколо створення стінописів виникають конфлікти з мешканцями багатоповерхівок, які не погоджуються на зміну вигляду фасаду.

Вона уточнила, що зазвичай рішення про малюнки на стінах ухвалюють районні адміністрації без консультацій з громадою та експертним середовищем і без погодження з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА.

Тому пропонується розробити відкриту процедуру погодження таких муралів з істориками, архітекторами, митцями, а також проведення консультацій із власниками будівель та громадою.

У петиції наголошується на необхідності розробити та затвердити на рівні місцевої влади Положення “Про погодження створення муралів у м. Києві”.

Також столичну владу закликають створити онлайн-платформу або інші засоби комунікації, які б дозволяли містянам висловлювати думки та пропозиції щодо стінописів.

Нагадаємо, що на Троєщині створили мурал на честь Максима Яловцова, якого називали “Регбіст”. Побачити стінопис можна на вулиці Милославській.

Фото: відкриті джерела