У Музеї медицини 25 квітня відкрилась виставка «Операція “Вакцинація”».
«Спалахи захворювань, яким можна запобігти за допомогою вакцинації, можуть виникати скрізь, де є осередки недостатньо щеплених людей. Вони можуть бути особливо небезпечними для маленьких дітей і людей з хронічними захворюваннями. Завдяки вакцинації вдалося досягти неймовірних результатів: зупинити епідемію і повністю подолати натуральну віспу; знизити циркулювання дикого вірусу поліомієліту на 99%; зменшити смертність від кору на 75%; захистити від правця у 13 разів більше новонароджених», — наголосили у бюро ВООЗ в Україні.
На самій виставці у Музеї медицини можна буде дізнатися про історію та сучасність боротьби із небезпечними хворобами, здобутки вакцинації, а також про першопрохідців цієї сфери.
В межах виставки проводитимуть квест, у якому діти та підлітки шукатимуть на території музею приховані наліпки із зображенням бактерій та вірусів. Це допоможе краще запам’ятати важливу інформацію про вакцинацію.
Також на локації працюватимуть тематична фотобудка, «тату»-салон і безпрограшна лотерея з призами. Крім того, можна отримати консультації від медиків, як скоригувати графік пропущених щеплень чи надолужити вакцинацію.
Виставка триватиме до 4 травня, Національний музей медицини України працює з 10.00 до 16.30. Вхід та участь в активностях — безоплатні.
В Україні є обов’язковою вакцинація проти 10 найнебезпечніших інфекційних хвороб: туберкульозу, кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту, гепатиту B, гемофільної інфекції типу b, кору, краснухи та паротиту. Вакцинація від них є безплатною.
З 2026 року Міністерство охорони здоровʼя планує внести зміни до Національного календаря щеплень. Зокрема, в Україні планують впровадити однократну вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для дівчат віком 12-13 років.