Про це у п’ятницю, 17 травня, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Зазначається, що відкриття відбулося за сприяння Представництва НАТО в Україні спільно з ГО «Спільна Перемога»

З цієї ж нагоди організували неформальну зустріч з представницею Генерального секретаря НАТО Марі-Доха Безансон, а також був концерт у філармонії. 

“Україна потребує захисту, але водночас вона також захищає НАТО. Ми не даємо ворогу пройти далі. Скульптура на Європейській площі, яку ми сьогодні відкриваємо, є символом тісної співпраці України та НАТО. Вона присвячена 75-ї річниці від заснування альянсу”,  – сказав заступник Міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.

Раніше ми повідомляли, що союзники по НАТО поступово наближаються до рішення відправити в Україну свої війська. Їх використовуватимуть для навчання українських сил.

Про це пише The New York Times.

“Цей крок стане ще одним розмиттям попередньої “червоної лінії” і може більш безпосередньо втягнути Сполучені Штати та Європу у війну”, – зазначає видання.

Історична довідка

Організацію Північноатлантичного договору заснували в 1949 році Бельгія, Канада, Данія, Франція, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Велика Британія та США.

У 1952 році до них долучилися Туреччина і Греція, а в 1955 – Німеччина. У 1982 – членом НАТО стала Іспанія. Наступна хвиля розширення припала на 1999 рік, коли до Альянсу вступили Чехія, Угорщина, Польща. У 2004 році членами НАТО стали Болгарія, Румунія, Словаччина, Словенія, Литва, Латвія, Естонія. У 2009 – Албанія і Хорватія. В 2017 – Чорногорія. У 2020 – Північна Македонія. 

Після початку повномасштабного нападу Росії на Україну членами НАТО стали Фінляндія і Швеція.