Експозиція “Без Назви” триватиме до 11 травня включно.
Володимир Цюпко почав свій шлях в абстрактному живописі понад півстоліття тому, ще в 60-х роках, будучи частиною відомої групи художників-нонконформістів в Одесі. Його творча еволюція привела до розуміння абстракції як мовчазного діалогу між художником і глядачем, заснованого на емоційній глибині полотен.
У своїх роботах Цюпко досягає майстерності в композиції, кольорі та емоційному впливі, повністю відмовляючись від будь-якого сюжетного змісту. Він закликає глядача відключити внутрішній монолог і звичне словесне сприйняття світу, щоб перейти до чуттєвого, безпосереднього досвіду живопису.
Назва виставки “Без Назви” невипадкова. Роботи Володимира Цюпка дійсно не мають назв, щоб уникнути словесних рамок, які можуть стати перешкодою для прямого емоційного зв’язку з картиною. Організатори закликають відвідувачів забути про слова та зануритися у багатий світ абстракції Цюпка.
Виставка також є вшануванням пам’яті Віктора Хаматова, засновника Центру сучасного мистецтва “Совіарт”. Їхня творча співпраця з Цюпком тривала понад 35 років і стала важливою для “Совіарту” та Асоціації артгалерей України.
Цюпко брав участь у знакових проєктах “Совіарту”, таких як “Українське малARTство. Три покоління українського живопису 60–80-х рр.” (1990) та “Мистецтво України ХХ століття” (1998). Віктор Хаматов був ключовою фігурою в розвитку української артсцени, заснувавши першу незалежну мистецьку інституцію в Україні (1987), очолюючи Асоціацію артгалерей України та видаючи журнал “Галерея”.
Інформація про виставку:
- Відкриття: 18 квітня, 17:00
- Місце: Центр сучасного мистецтва “Совіарт” (Андріївський узвіз, 22а)
- Тривалість: до 11 травня включно
- Графік роботи: середа-неділя, 11:00-18:00
- Вхід: вільний
Нагадаємо, що у Музеї історії міста Києва презентували виставку французької художниці Фанні Лешевальє «In memoriam. Реальність крізь мистецтво». Організатором заходу виступив благодійний фонд Solidarity, який опікується відбудовою України та наданням допомоги постраждалим від війни.