Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Новий порядок створення муралів затвердили 4 липня на пленарному засіданні Київради.
Документ визначає механізми нанесення муралів, їхнього збереження та демонтажу, а також процедуру розгляду питань і прийняття рішень про нанесення монументальних розписів у міському просторі, заявила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.
Київ – місто з багатою віковою історією, визначною культурною спадщиною, архітектурою та сучасною інфраструктурою. Сьогодні мурали стали невіддільною частиною міського середовища. Багато з них дійсно прикрашають місто та привертають увагу киян, і за останні роки кількість ініціатив щодо створення муралів значно зросла.
Подробиці нових правил та мета
Нові правила передбачають, що в Києві не допускається створення муралів на фасадах об’єктів культурної спадщини та стінописів, що містять заборонений законом контент чи рекламу.
Вікторія Муха пояснила, що почастішали випадки, коли мурали стають предметом критики професійного середовища та незадоволення в суспільстві, зокрема щодо неналежного розташування та сумнівного сюжету нових стінописів.
Київ – перше місто, яке розробило зрозумілу та відкриту процедуру, що визначає дорожню карту для ініціаторів створення муралів, сприятиме гармонізації нових стінописів з міським середовищем.
Муха наголосила, що нові правила дозволять захистити місто та публічний простір від “хаотичного насичення творами монументального мистецтва”, зокрема на об’єктах культурної спадщини.
Хто регулюватиме розміщення муралів
Для розгляду ініціатив буде створено консультативно-дорадчий орган – Комісію з питань погодження ескізів та локацій розміщення муралів у Києві.
Комісія складатиметься з 11 осіб, і до складу увійдуть 5 представників від міської влади та 6 незалежних експертів.
Ця комісія визначатиме мету та доцільність нанесення муралів, їхню актуальність і соціальний вплив, а також те, чи є обрана локація вдалою.