Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Київськими правоохоронцями викрито групу осіб, які організували шахрайську схему заволодіння грошовими коштами іноземних громадян під виглядом поставки вакцини проти COVID-19 виробництва компанії Pfizer до інших країн. Вартість фейкової вакцини становила 250 доларів.

Встановлено, що до складу групи входять громадяни України, РФ, Нігерії та Сьєрра-Леоне. Вони створили інтернет-сайт, орієнтований на індійських споживачів, та розмістили на ньому оголошення про можливість поставляти вакцину від Pfizer. При цьому, в оголошенні зазначалось про функціонування мережі підприємств, зареєстрованих на території України, що начебто мають відповідну ліцензію на виготовлення та продаж такої вакцини.

“Надалі з метою створення у потенційних покупців хибної уяви про наявність вакцини та законність своїх дій, учасники злочинної групи надавали підроблені гарантійні листи від українських банків із зазначенням розрахункових рахунків, відкритих на громадян України, для переведення коштів“, – зазначили в прокуратурі.

Викриття шахраїв відбувалося у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та компанії Pfizer.

За інформацією СБУ, зловмисники працювали, не лише на клієнтів з Індії, а й на клієнтів з РФ – саме туди була таргетована їхня рекламна кампанія. Задокументовано факти отримання передплат від «клієнтів» на тисячі доларів США.

У межах розслідування за фактом шахрайства зловмисників було викрито на етапі отримання авансових платежів. Сума збитків та кількість ошуканих іноземних громадян встановлюються.

Також правоохоронці встановлюють всіх учасників злочинної групи, частина з яких перебуває поза межами України.

Нагадаємо, у Києві посилили контроль за використанням вакцини від COVID-19: отримати щеплення можуть тільки люди з цільових груп. Наразі в столиці проводиться вакцинація осіб вікової групи 65 років і старше.

Фото: Фейсбук