Про це під час візиту до ОСББ «Підвисоцького 6» заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

«ОСББ «Підвисоцького 6» є першим позичальником Револьверного фонду. У липні минулого року воно отримало кредит від міста на суму 1,5 млн грн. Кошти спрямували на модернізацію систем вентиляції підвальних приміщень, часткове утеплення фасаду, ремонт підлогового покриття в підвалі, придбання інвертора, акумуляторів і сонячних панелей для забезпечення роботи ІТП. Уже виконані роботи в підвалі, працює вентиляція, триває підготовка до встановлення сонячної електростанції», – повідомив Петро Пантелеєв.

Голова правління ОСББ Ігор Лиховодов зазначив, що будинок є активним учасником міського конкурсу енергоефективних проєктів «70/30%».

«Із 2021 року завдяки участі в «70/30%» у будинку виконали капітальний ремонт ІТП, заміну інженерних мереж, почали утеплення фасаду, встановили енергоефективні вікна та двері в місцях загального користування, зробили теплоізоляцію даху. У цьому році плануємо продовжити утеплення фасаду за рахунок цієї програми співфінансування», – розповів Ігор Лиховодов.

За словами Петра Пантелеєва, значною перевагою Револьверного фонду є лояльні умови надання фінансової допомоги.

«Позика на суму до 1 млн грн надається безвідсотково до 1 року. Позичальник сплачує лише разовий платіж 4% від суми за опрацювання заявки. Кредит до 5 млн грн надається до 7 років під 5% річних і з платежем 4% від суми позики за опрацювання заявки. Будинкові громади можуть поєднувати між собою міські програми співфінансування. Їх у столиці вже 5 – конкурс енергоефективних проєктів «70/30%», Капремонти, інструмент часткового відшкодування незалежних джерел електроенергії, Револьверний фонд, програма допомоги новоствореним ОСББ», – підкреслив Петро Пантелеєв.

Довідково.

Револьверний фонд – це механізм фінансової підтримки ініціатив співвласників багатоквартирних будинків столиці та їх об’єднань, пов’язаних з енергоефективністю, капітальними ремонтами, модернізацією житлових будинків та їх елементів.

Будинкові громади можуть отримати кредит на низку робіт. Це, зокрема, встановлення або заміна вузлів обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії; встановлення, заміна або модернізація індивідуальних теплових пунктів; модернізація та/або заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж. Також отримані кошти можуть бути використані на модернізацію систем освітлення місць загального користування, теплоізоляцію (термомодернізацію) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель і фундаментів, розробку проєктної документації та її експертизу тощо.