Композиція з військовим шофером, який сидить на бампері американської воєнної машини підвищеної прохідності Willys MB, розташована на вулиці Симиренка на Південній Борщагівці.

Про це повідомила газета Верховної Ради “Голос України”.

Так, композиція з військовим шофером, який сидить на бампері американської воєнної машини підвищеної прохідності Willys MB, розташована на вулиці Симиренка на Південній Борщагівці. Відомо, що у Другій світовій війні союзники відправляли такі машини радянским військовим, що і стало тогочасним ленд-лізом.

Насправді, це пам’ятник воїнам-автомобілістам. На місці композиції у 1943 році тривали важкі бої, адже Борщагівка була передмістям Києва, а ворог хотів прорватися в столицю. При визволенні Києва полягло дуже багато воїнів, їх поховали у братській могилі, а у якості пам’ятника поставили задумливого шофера. Тут було поховано 74 солдатів. Цю могилу знайшли, коли почали будувати столичний житловий масив.

У 1985 році до Дня визволення Києва архітектор Микола Кислий та скульптор Володимир Чепелик урочисто відкрили на місці захоронення монумент. Водій імпортного авто, за замислом авторів, ніби згадує війну і загиблих побратимів.

Фото: Фейсбук