Про це повідомив перший заступник голови КМДА з питань самоврядних повноважень Олексій Кулеба.

Він нагадав, що протягом квітня у столиці проводили загальноміські толоки, аби причепурити Київ після зими. Вистачало роботи і у столичних інспекторів благоустрою: вони зафіксували понад 4 тисячі порушень, більшість із яких стосуються несвоєчасного прибирання територій від сміття. На порушників правил благоустрою склали понад 300 адмінпротоколів.

«У Києві не повинно бути жодного місця, де лежать купи неприбраного сміття. Це зовсім не личить європейському місту. Надзвичайна відповідальність усіх без винятку балансоутримувачів: керуючих компаній, ОСББ, ЖБК, комунальних і приватних підприємств. Вони повинні тримати міські території в ідеальному стані. Втім, на жаль, лише щодо сміття за квітень – понад 1,5 тис. приписів. При тому, що тривав місячник із благоустрою», – прокоментував Олексій Кулеба.

Також він зазначив, що окрім сміття, майже 800 приписів інспектори внесли щодо МАФів, тимчасових споруд та інших елементів благоустрою. 250 – щодо відсутності укладених договорів на вивезення сміття, понад 300 – за графіті на фасадах будинків, більше 100 – за неприбрану із дерев паразитуючу омелу.

Олексій Кулеба нагадав, що штраф за порушення благоустрою в місті невеликий: максимум 1700 грн для юридичних осіб та 1360 грн – для фізичних. Тому він висловив сподівання, що на державному рівні будуть ухвалені рішення щодо збільшення штрафних санкцій за порушення правил благоустрою найближчим часом.

Нагадаємо, киян кличуть у вихідні на прибирання: будуть очищати береги озера Жандарка та річки Либідь. На толоку 7 та 8 травня радять взяти мішки для сміття, рукавиці і гумові чоботи.

Фото: Фейсбук