Як зауважили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського, показник перевищив на 1,1 °С рекордне значення в 1997 році.

А середньодобова температура повітря в столиці виявилась найвищою за час проведення спостережень для 14 лютого і склала +5,0 °С — це перевищило попередній рекорд, який тримався з 1975 року, на 0,6 °С.

Загалом за першу половину лютого у Києві оновили шість температурних рекордів.

Глобальне потепління: як воно впливає на погоду та чого очікувати киянам?

У 2023 році погода ледь не щомісяця дивувала киян. Так, 28 жовтня у столиці синоптики зафіксували рекорд швидкості вітру20 м/с (72 км/год), що повторило попереднє максимальне значення для цього дня, зареєстроване у 1969 році. 

Здивував й аномально теплий вересень. 23 вересня столична середньодобова температура повітря склала +20,6 °С та виявилася найвищою за час проведення спостережень для цього дня починаючи з 1881 року.

Крім цього, мешканці столиці пережили одне з найспекотніших літ і історії. 31 серпня Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського повідомила, що у Києві зафіксували 11 температурних рекордів. А ніч на 28 серпня у столиці виявилась найтеплішою, оскільки температура не опустилася нижче за 21,3 градуса. Так, було перевищено попереднє рекордне значення 1943 та 2022 років на 1,4 градуса.

А вже 17 листопада температура Землі вперше перетнула критичну межу і піднялася на понад 2 °C вище за доіндустріальний період. Вчені припускають, що такий температурний показник може призвести до незворотних наслідків для планети.

Максимальна температура у столиці 20 грудня перевищила на 1,5℃ рекордне значення 1982 року для цього дня. Вона становила +10,6°С. За кліматичною нормою, така температура відповідає кінцю березня. Таким чином, 26 грудня у Києві було тепліше, ніж у багатьох регіонах України влітку.

Науковці змоделювали зміни клімату, зважаючи на поточні темпи викидів парникових газів. За їхніми підрахунками до 2100 року температура на Землі може зрости на 4,3°C порівняно з доіндустріальним рівнем.