У столиці зняли короткометражний ігровий фільм із робочою назвою «Чачьо», в якій режисер Віталій Гавура досліджує життя ЛГБТ людей в ромській общині.

Про це повідомляє видання Clutch.

«Чачьо» у перекладі означає чесний.  «Це історія про ромського хлопця, який одружується, але робить це не з любові, а тому що на цьому наполягли батьки. Сам він гей, але не готовий відкритися іншим. Він нечесний перед собою, нечесний перед своєю сім’єю, перед своєю молодою дружиною. Ми спостерігаємо історію людини, якій дуже важко жити у брехні, і як ця брехня шкодить усім навкруги», – розповідає режисер Віталій Гавура.

Режисер відзначає, що темою життя ЛГБТ-людей саме в ромській общині зацікавився минулого року, коли знімав документальний фільм в одному з поселень ромів на Закарпатті. Він дізнався немало нового про життя, побут, традиції, зруйнував для себе ряд стереотипів, але одночасно дізнався, що ромська  община – дуже гомофобна. Так і виникла ідея для короткометражного ігрового фільму «Чачьо».

Віталій Гавура – один з п’яти резидентів проекту Coming Out of Isolation 2.0., організованого Фондом «ІЗОЛЯЦІЯ» і ГО «КиївПрайд» за підтримки Human Rights.  Мета фільму – сприяти подоланню дискримінації, ксенофобії і упередження стосовно ЛГБТ-співтовариства в Україні.
Фото: Clutch