Про це заявила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Вона додала, що якщо у червні у Києві було 199 випадків, у липні та на початку серпня вже 1660. А вже за другий тиждень серпня кількість хворих досягла 1283, з них 174 дитини.

Крім того, зростає кількість шпиталізованих, а також тих пацієнтів, які потребують штучної вентиляції легень.

Валентина Гінзбург звернула увагу на те, що навіть хвороба без симптомів може бути небезпечною, адже люди навіть тоді поширюють вірус.

Утім і в цьому криються свої небезпеки. Хворий, який не надто потерпає від симптомів, “списує” їх на втому, звичайний нежить, навіть на алергічні реакції через цвітіння амброзії, наприклад. А тому продовжує жити соціально активним життям, працювати, а отже, розповсюджувати COVID.

Тож люди мають відповідально ставитися до свого здоров’я, користуватися масками та антисептиками, а також залишатися вдома, якщо є перші симптоми. Крім того, варто зробити вчасне тестування, щоб дізнатися, чи точно хворі на коронавірус.

В Україні зростає захворюваність на COVID-19: що відомо 

Раніше у МОЗ повідомили, що в Україні за липень зафіксували майже 12 000 випадків захворювання на коронавірус. Для порівняння, в червні їх було лишень 2000.

У стаціонарах перебуває трохи понад 2500 хворих, тож навантаження на госпіталізацію не таке велике. Це нормальний показник для спалаху захворюваності.

Нагадаємо, 7 серпня стало відомо, що в Україні померла перша хвора людина від нового штаму коронавірусу FLiRT. У чому його основна небезпека та чим він відрізняється від попередників — читайте за посиланням.

Крім того, 12 серпня в Україні оновили вакцинацію проти COVID-19. У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що тепер людям достатньо зробити лише одне щеплення проти COVID-19. Натомість людям, які входять до зони ризику, рекомендують вакцинуватися кілька разів — зробити повторне щеплення через 6-12 місяців.