Про це розповіла в етері КИЇВ24 заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Ми перед початком повномасштабного вторгнення прийняли рішення зробити кілька реабілітаційних центрів. Проєктування того центру, який вчора відкрили, почалося у 2019 році. Це великий процес з документами й проєктуванням. Спочатку був COVID у 2020 році, потім повномасштабне вторгнення. На той момент ми будівлю майже зробили. Але з’явилися нові вимоги по бомбосховищу. Нам довелося все переробляти.

Марина Хонда наголосила на важливості продовження робіт та удосконалення реабілітаційного центру для дітлахів.

Це питання не може зупинятися, навіть попри війну. Кількість дітей з інвалідністю зростає, зростає кількість дітей з психоневрологічними порушеннями. Їх зростання лікарі пов’язують з великою війною. Таку інвалідність можуть виявити через 3-5 років. Тому прорахувати кількість дітей з інвалідністю, яку ми будемо мати через рік-два, зараз неможливо. 

Нагадаємо, що за час повномасштабного вторгнення кількість дітей з інвалідністю значно зросла. У Києві зареєстровано 13 766 дітей з інвалідністю.

Марина Хонда додала, що 50% з них мають неврологічні захворювання. За підрахунками експертів, на жаль, ця цифра буде збільшуватися.