Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Участь у відкритті взяли перша леді України Олена Зеленська, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, заступниця голови КМДА Марина Хонда, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Хайме Надаль.

Як пояснила заступниця голови КМДА Марина Хонда, заклад стане початковим пунктом отримання багатьох послуг для вимушених переселенців, які залишили домівки через війну. У Києві з 24 лютого таких людей уже 200 тисяч.

У Центрі допомоги врятованим люди, які втекли із зон активних бойових дій, непідконтрольних територій чи постраждали від війни, зможуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку. Психологи та юристи безкоштовно надають конфіденційну допомогу. Також переселенці зможуть отримати інформацію про медичні послуги, гуманітарну допомогу, допомогу з поселенням, зазначила Марина Хонда.

Цю допомогу також можуть отримати місцеві мешканці та всі, хто звертається до Центрів.

Це вже четвертий подібний заклад в Україні. У кожному Центрі допомоги врятованим працюють:

  • соціальні працівники;
  • психологи, зокрема дитячі;
  • юристи;
  • фахівці, що надають комплексну допомогу у випадках насильства, пов’язаного з війною. Вони допомагають постраждалим подолати посттравматичний синдром і повернутися до нормального життя.

Створення мережі Центрів допомоги врятованим у населених пунктах України, які приймають переселенців під час війни, започаткував Офіс віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки UNFPA.

Адреса Центру в Києві: вул. Райдужна, 6А. Консультації щодо роботи фахівців можна отримати за тел.: +38 (066) 170 48 90.

Як повідомлялося раніше, у Києві створили мурал, присвячений рятувальникам.

Фото: Відкриті джерела