Про це повідомила голова комісії Мінкульту з приймання-передачі об’єктів держмайна Києво-Печерської лаври, директорка департаменту культурної спадщини міністерства Мар’яна Томін в етері національного телемарафону, яку цитує Інтерфакс-Україна.
Ми повернули майно державі, передали всі ці об’єкти заповіднику, але станом на зараз залишаються три об’єкти (54, 57 і 58 корпуси), де перебувають невідомі люди, які там забарикадувалися, і це є однією з причин, чому Нижня лавра є зарежимленою. Але я думаю, що скоро це питання буде вирішено, — каже вона.
Нагадаємо, що 29 березня закінчився термін оренди Лаври церквою Московського патріархату і її представники мають покинути монастир.
Утім, священники Української православної церкви Московського патріархату не хотіли покидати Києво-Печерську лавру. Вони намагалися оскаржити рішення розірвати договір про оренду монастиря. Однак суд відхилив позов УПЦ МП до заповідника «Києво-Печерська лавра».
Згодом, 30 березня, Уряд визнав недійсним розпорядження часів Януковича про передання об’єктів Лаври УПЦ МП. Управління майном Києво-Печерської лаври перейшло до держави.
Пізніше Києва-Печерська лавра отримала нового тимчасового очільника. Виконувачем обов’язків генерального директора став Максим Остапенко, колишній директор Національного заповідника «Хортиця».
Водночас 9 серпня Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору щодо безоплатного користування приміщеннями Нижньої лаври, який уклали монастир УПЦ МП та заповідник «Києво-Печерська лавра».
А вже 10 серпня Господарський суд Києва зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську лавру УПЦ (чоловічий монастир) усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику шляхом його повернення.