Про це повідомили на офіційному сайті «Київміськбуду».

«Наразі будівельні роботи на об’єкті продовжуються. Але питання подальшого будівництва залежить від рішення Верховного суду, який 25 лютого 2021 року розгляне скаргу Офісу генерального прокурора на Постанову Північного апеляційного господарського суду від 24 листопада 2020-го, якою визнано договір про будівництво комплексу дійсним та повністю відмовлено у задоволенні позову, поданого ще у 2017 році заступником Генерального прокурора – головним військовим прокурором до попереднього забудовника», – зазначили в повідомленні.

У «Київміськбуді» розповіли, що апеляційна інстанція врахувала права та інтереси інвесторів будівництва, які очікують отримати власне житло. Водночас суд взяв до уваги те, що в разі визнання договору про будівництво недійсним, Додатковий договір до Договору про будівництво житлового комплексу по вул. Бориспільська, 18 також втратить свою силу, що приведе до зупинення будівельних робіт.

Оскільки в такому випадку права та обов’язки ПрАТ «ХК «Київміськбуд» на добудову ЖК припиняться та гарантувати отримання квартир як інвесторами, так і військовослужбовцями, компанія не зможе з причин, які від неї не залежать.

Окрім цього, недійсність Договору про будівництво ЖК потягне за собою взагалі відсутність права на отримання інвесторами (довірителями ТОВ «Фінансова компанія «Житло-капітал») оплачених ними об’єктів нерухомості.

«Ані прокуратура, ані держава, у разі задоволення позову Верховним судом, не  гарантують інвесторам повернення сплачених грошових коштів, оскільки залучені фінанси було спрямовано на здійснення цього будівництва – оплату будівельних робіт та закупівлю матеріалів. Жодних механізмів із компенсації чи добудови об’єкту наразі не існує, а мотиви таких дій прокуратури на сьогоднішній день невідомі», – повідомили в «Київміськбуді».

У «Київміськбуді» також нагадали, що 12 грудня 2019 року президент України Володимир Зеленський в ефірі програми «Право на владу» заявив, що недобудовану нерухомість компанії «Укрбуд», гроші в яку вклали 13 тисяч осіб, завершить «Київміськбуд».

Після цього, 17 червня 2020 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №772-р «Про заходи щодо розв’язання проблем інвесторів житлових комплексів, будівництво яких здійснювалося підприємствами — учасниками державної будівельної корпорації «Укрбуд».

До слова, на початку грудня 2019-го ТОВ «Укрбуд Девелопмент», яке входить до складу Української державної будівельної корпорації «Укрбуд», заморозило будівництво на всіх своїх 26 об’єктах. Після цього «Київміськбуд» прийняв 17 об’єктів корпорації «Укрбуд». Це ЖК «Пектораль», «Новомостицький», «Сонячна Рів’єра», «Харківський», «Гармонія», «Кирилівський гай», «Гвардійський», «Freedom», «Lake house», «Twin house», «Urban park» , «Академ Парк», «Шевченківський», «Поділ Град», «Злагода», «Оберіг – 2» і «Чарівне місто».

Як ми повідомляли, у Києві мають знести незаконно збудований готель в Оболонському районі.

Фото: Facebook