«Київводоканал» розказав, як відбувається очистка стоків у столиці. Аби розповідь була більш зрозумілою – на Facebook-сторінці підприємства оприлюднили короткий інформативний відеоролик.
«65% киян не знають, як і де очищують стоки Києва – за даними соціологічного дослідження Фонду Демократичні Ініціативи. Тому ми підготували трошки інформації, щоб привідкрити закулісся київської каналізації», – зазначили на підприємстві.
Зазначається, що усі стоки очищуються на Бортницькій станції аерації – це єдині очисниі споруди для Києва та прилеглих міст і селищ Київської області.
«Щодня на очистку сюди надходить від 700 тисяч до 1 мільйона кубометрів побутових стічних вод з 12 тисяч багатоповерхівок і 30 тисяч установ і промислових підприємств», – уточнили у «Київводоканалі».
Як саме відбувається очистка стоків на Бортницькій станції аерації:
- Спочатку стоки потрапляють до грабельного відділення, де на решітках видаляється сміття, яке і є однією із причин руйнування каналізаційних мереж.
- Далі стоки потрапляють на пісколовки, де звільняються від мінеральних забруднень.
- Потім стоки та потрапляють у первинні відстійники, де затримуються нерозчинені органічні домішки, плавучі речовини, жири та інше.
- Потім вода надходить до аеротенків – тут відбувається її біологічне очищення за допомогою живих мікроорганізмів – бактерій та активного мулу.
- Далі стоки потрапляють на вторинні відстійники, де видаляється осад, утворений після аеротенків
- Із вторинних відстійників уже очищена вода через магістральний канал повертається у Дніпро.
Нагадаємо, у «Київводоканалі» розповіли, як укласти договір про реструктуризацію боргу у період карантину.
Фото: piksabej