Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

18 серпня у Львові стартував проєкт «Скульптурний маршрут», в рамках якого в одному з парків міста встановили колекцію сучасної скульптури.

Загалом в парку встановлять 8 скульптур, які стоятимуть там до листопада 2024 року. Усі скульптури зроблені зі сірого граніту з українських кар’єрів. Деякі твори є абстрактним символом, деякі продовжують тему класичного мистецтва, але новою сучасною мовою. Маршрут сформований з колекції скульптур Мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне», яке організовує Канівський скульптурний симпозіум.

Проте, одна із представлених скульптур викликала гучне обурення в українських соціальних мережах. Йдеться про роботу українського скульптора Василя Корчового під назвою «Впевнена». Ця скульптура оголеної жіночої фігури пишних форм викликала неоднозначну реакцію в Мережі. Так, користувачі назвали скульптуру «усіляким скульптурним непотребом», рекламою «кока-коли, фаст-фуду і здорового способу життя», зауважили, що «в парку гулятимуть діти», запитали «за що так не люблять жінок» тощо. Користувачка Facebook Катерина Лежнева зробила добірку скринів з реакцій.

Куратор проєкту Павло Гудімов засудив гучну реакцію українців, назвавши це «бодишеймінгом».

Зараз є особлива історія з директоркою музею Голодомору Лесею Гасиджак. Це жахливо. Оця скульптура спрямована на те, щоб люди нарешті зрозуміли, що краса тілесна є у всіх проявах. Суспільство мусить зрозуміти, що час відходити від канонів краси.

Нагадаємо раніше, юрист Клим Братківський написав на своїй сторінці у Facebook, що виконувачка обов’язків гендиректорки Національного музею Голодомору-геноциду, історикиня Леся Гасиджак не може очолювати музей, бо нібито має невідповідну зовнішність. Після чого очільниця Національного музею Голодомору-геноциду заявила, що подаватиме до суду через цькування.

Медійники та люди зі сфери культури виступили на захист історикині, звинувативши Братківського у цькуванні.

Фото: відкриті джерела