Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень про Covid-19. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.

  • Штам «Омікрон» переважно інфікує тричі вакцинованих людей — італійська професорка.

За даними МОЗ, у соціальних мережах поширюється відео, на якому професорка Анна Тереза ​​Паламара, директорка департаменту інфекційних захворювань італійського Національного інституту здоров’я в ефірі телеканалу TG5 нібито визнала, що штам «Омікрон» здебільшого в Італії вражає тричі вакцинованих людей.

“Цитата італійської професорки Анни Паламари була вирвана з контексту. Професорка наголошує, що важких форм захворювання COVID-19 поменшало, тому що в Італії штамом «Омікрон» здебільшого заражені вакциновані люди. Саме вакцинація, за її словами, стає бар’єром для серйозного захворювання. Однак це речення користувачі соцмереж навмисно вирізали з оригінального відеоролика, щоб довести так звану неефективність та небезпеку вакцин від SARS-CoV-2”, – пояснили у иіністерстві.

Більше інформації – за посиланням.

  • мРНК-вакцини від COVID-19 завдають непоправної шкоди здоров’ю дітей.

У МОЗ повідомили, що користувачами соцмереж розповсюджується інформація про небезпечність вакцин від COVID-19 для дітей. Нібито мРНК-вакцини «призводять до непоправних ушкоджень в організмі дитини», «змінюють генетичний код дитини» та «викликають ураження мозкової тканини, нервової системи, серцевого м’яза, судинної та репродуктивної систем». Джерелом таких тверджень стало відео з американським біохіміком Робертом Мелоуном.

“За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, схвалені вакцини від COVID-19 є безпечними та ефективними для зниження ризику захворюваності серед дітей і підлітків. Також ВООЗ закликає країни враховувати переваги імунізації дітей та підлітків під час розробки програм вакцинації проти COVID-19”, – зазначили у відомстві.

Більше інформації – за посиланням.

  • У Китаї підліток помер одразу після третьої дози Sinovac.

Міністерство спростовує інформацію про те, що нібито в Китаї підліток отримав третю дозу вакцини «Коранавак» (Sinovac) від COVID-19, внаслідок чого «помер за декілька хвилин». Як доказ наводять відео, на якому можна побачити як людині, що лежить на підлозі, намагаються надати медичну допомогу.

“Насправді людина на відео померла під час тренування. За попередніми даними, у неї не витримало серце”, – пояснили у МОЗ.

Більше про цей міф – за посиланням.

  • Бельгійський біолог розкриває технологію «піару пландемій».

За даними МОЗ, поширюється нова конспірологія на тему пандемії COVID-19. Цього разу «доказом» того, що пандемія була вигадана, називають уривок лекції провідного бельгійського біолога Марка ван Ранста в Chatham House. У ній учений нібито пояснює, «як ошукали все населення Бельгії під час свинячого грипу». «Людям вселяли страх, публікували нічим не обґрунтовані показники смертності, маніпулювали через ЗМІ», — йдеться у ролику.

“Під час своєї лекції ван Ранст розповідав, як йому вдалося впоратися із комунікаційною кризою під час спалаху свинячого грипу в 2009 році. Ван Ранст навпаки говорив про те, наскільки важливо вести спокійну комунікацію з чіткими поясненнями, щоб зайве не нервувати населення”, – повідомили у відомстві.

Більше у спростуванні – ​за посиланням.

  • Десятки тисяч громадян ЄС померли через побічні ефекти вакцини, — депутат Європарламенту Колакушич.

У міністерстві зауважили, що у мережі поширюють відео звернення хорватського депутата Європарламенту Мислава Колакушича до президента Франції Еммануеля Макрона. Колакушич стверджує, що «десятки тисяч громадян померли через побічні ефекти вакцини» від COVID-19, а обов’язкові щеплення нібито є смертною карою та її виконанням для багатьох громадян ЄС. Хорватський депутат називає джерелом цієї інформації Європейську організацію охорони здоров’я (EMA).

“Твердження про «десятки тисяч» жертв вакцинації COVID-19 у Євросоюзі є брехнею, наголошує Європейська організація охорони здоров’я. Такі фейки базуються на неправильній інтерпретації відомостей європейської бази даних EudraVigilance, які не свідчать про доведений причинно-наслідковий зв’язок між прийомом медичних препаратів і несприятливою подією після нього”, – спростували у МОЗ.

Більше у спростуванні  за посиланням.

Фото: pixabay