Про шахрайську схему розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 6 грудня.
“Від імені МОЗ надсилають інформацію з проханням надіслати номер карти та інші персональні дані для отримання 1000 гривень за повний курс щеплення. Насправді від імені міністерства жодних повідомлень не формувалось та не надсилалось громадянам”, – сказав міністр.
За його словами, виплати розпочнуться не раніше 19 грудня.
“Механізм отримання – онлайн через мобільний додаток “Дія”. Користуйтеся тільки офіційною та перевіреною інформацією”, – закликав Ляшко.
Детально про фейкові повідомлення розповіла в Instagram Ольга Гуртовенко.
За її словами, спершу на номер телефону прийшло повідомлення з текстом з українськими словами, але написаними латиницею та з помилками.
“Вам доступна виплата за вакцинацію COVID-19 1000 UAN. Підтвердити зарахування…”, – написано у повідомленні. Далі пропонують перейти за посиланням, яке веде на фейковий сайт “Дії”.
Якщо людина натискає на кнопку “отримати виплату”, її направляють на фальшивий сайт “Приватбанку”, де просять ввести особисті дані.
Нагадаємо, 15 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що кожен, хто отримає два щеплення, отримає від держави тисячу гривень. Виплати мають розпочатися з 19 грудня. 16 листопада прем’єр Денис Шмигаль заявив, що кошти на ініціативу президента візьмуть із загального фонду держбюджету.
Кошти в розмірі 1 тисячі гривень будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через “Дію”. Їх можна буде витратити на придбання квитків у кінотеатр, театр, на концерт, на заняття спортом та подорожі Україною потягом або літаком.
Раніше ми детально писали про те, як реалізують виплату тисячі гривень за вакцинацію.
Фото: Фейсбук, скріншоти