Про це МОЗ повідомляє в Facebook.
Зокрема , за ініціативи першої леді Олени Зеленської в співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами створено «Довідник безбар’єрності». Це гід із коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.
Особи з вадами слуху мають проблему з отриманням медичної допомоги. Для того, щоби її усунути до переліку обов’язкових умов для укладання договору закладів охорони здоров’я з НСЗУ з 1 січня 2022 року внесена умова про наявність сканованої копії документа, що підтверджує забезпечення перекладу на/з українську жестову мову.
Крім того, люди з вадами слуху мають бути забезпечені доступом до візуального сприйняття необхідної інформації за допомогою технічних засобів інформування, орієнтування й сигналізації.
МОЗ продовжує роботу над тестуванням інформаційно-аналітичної системи Централь 103. Вона передбачає можливість для оперативно-диспетчерських служб приймати виклики не голосовим способом.
Разом із будівництвом лікарень поступово впроваджуються новітні технології у сфері охорони здоров’я. МОЗ змінює підхід до оснащення лікарень та оновлює обладнання відповідно до європейських стандартів.
Нагадаємо, про електронну версію «Довідника безбар’єрності» детальніше ми писали тут.
Фото: unsplash