Про електронну версію «Довідника безбар’єрності», яку презентувала у Києві перша леді України Олена Зеленська, повідомили на сайті президента.

Kyiv Media

«Довідник безбар’єрності» – це посібник, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови та коректного спілкування.

«Один з важливих елементів безбар’єрності – безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Людина – завжди у фокусі. Довідник стане посібником з коректного спілкування, де занотована етика спілкування», – зазначила Олена Зеленська.

«Довідник безбар’єрності» доступний для використання та цитування, а також його можна доповнювати. Над посбником працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти. Посібник доступний за посиланням ТУТ.

Пізніше з’явиться друкована версія «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля. Вихід запланований на березень 2022 року.

Посібник має такі головні розділи:

  • СКЛАДОВІ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ (пояснюється, з чого складається суспільство без бар’єрів – психологічних та фізичних)
  • ПРАВИЛА МОВИ (пояснюються принципи безбар’єрної мови, де відсутні слова, що демонструють упереджене чи дискримінаційне ставлення до людини)
  • СЛОВНИК (розказана коректна термінологія щодо людей та певних груп)
  • БЕЗБАР’ЄРНИЙ КАЛЕНДАР (важливі державні та міжнародні дати, покликані долати упередження до певних груп людей та явищ).

Переглянувши довідник, охочі зможуть також пройти тестування, аби перевірити засвоєння матеріалу.

Фото: скріншот