Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.
- В Україні впроваджують штрафи для невакцинованих
“В Україні немає окремих штрафів для людей, які не були щеплені від COVID-19. Проте є штрафи за порушення карантинних обмежень. Також визначена низка професій, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов’язковою. Указ про обов’язкову вакцинацію для цього переліку професій починає діяти з 8 листопада, відтоді невакцинованих працівників можуть усунути від роботи без виплати заробітної плати”, – зазначили у МОЗ.
- У Києві високий рівень діоксиду азоту через «хімтрейли»
“Забруднення повітря у містах пов’язане зі спалюванням палива, викидами вугільних, нафтових і металургійних заводів, а не з діяльністю так званих хімтрейлів. Зараз у Києві спостерігається сезонне підвищення рівня діоксиду азоту в повітрі через початок опалювального сезону та характерні для цього періоду погодні умови”, – повідомили у міністерстві.
- Морквяний сік лікує рак – хіміотерапія не знадобиться
“Низка досліджень засвідчує позитивний ефект вживання моркви у зниженні ризику розвитку раку та його рецидивів. Однак немає наукових даних, які доводили б, що сік моркви є ефективними ліками проти ракових пухлин без застосування хіміотерапії”, – підтвердив для StopFake хірург-онколог Національного інституту раку В’ячеслав Копецький.
- Вакцинація може призвести до порушень мови, поведінки й навіть до недорозвиненості дитини – через вплив на мозок.
“Пізніше було з’ясовано, що документ містить низку серйозних спотворень і фальсифікацій, тому цю статтю відкликали, а її автор позбувся ліцензії на медичну діяльність. У ВООЗ запевняють, що фактичних даних про наявність хоч якогось зв’язку між вакцинацією та розладами аутистичного спектру немає. Цей висновок було зроблено за результатами багатьох досліджень, які проводилися дуже великих групах людей. Дослідження, проведені 2012 року Національною академією медицини США, показали, що між вакцинацією та РАС немає ніякого зв’язку”, – проінформували у відомстві.
- ВООЗ виключила педофілію зі списку психіатричних відхилень
“ВООЗ не виключала педофілію зі списку психіатричних відхилень, а лише встановила інші правила її діагностування. У новій версії Міжнародної класифікації хвороб педофілію перейменували на педофільний розлад, проте вона залишилась у категорії «Психічні, поведінкові та неврологічні розлади»”, – зазначили у МОЗ.
Фото: Фейсбук