Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила перша заступниця генерального директора музею Тетяна Костенко.
Виставка буде проходити з 5 вересня по 8 листопада.
У квітні цього року Музей історії Києва запропонував митцям поміркувати над майбутнім світу в умовах шаленого розвитку технологій, криз світової економіки, пандемій та незворотних змін клімату на планеті.
Для участі у конкурсному відборі музей отримав 252 заявки та понад 660 робіт від митців різних напрямів сучасного мистецтва з України, Болгарії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Ізраїлю та Лівану, з яких відбіркова комісія обрала 212. Але й цієї кількості виявилося забагато для одночасного експонування. Тому у музеї вирішили не скорочувати кількість робіт, а розділити виставку на 3 тематичні розділи, щоб показати якомога більше якісного мистецтва.
Отже, проект «Одного для після…» складатиметься з 3-х тематичних частин і проводитиметься у 3 етапи:
Частина 1. «Людство. Одного дня після…» – 4-29 вересня;
Частина 2. «Природа. Одного дня після…» – 1-18 жовтня;
Частина 3. «Всесвіт. Одного дня після…» –22 жовтня-8 листопада.
Музейно-виставковий центр сучасного мистецтваМузею історії міста Києвапредставляє міжнародний мистецький проєкт…
Опубліковано Tatyana Kostenko Вівторок, 1 вересня 2020 р.
Зазначається, що кожна тематична частина – концентрація найрізноманітніших стилів, жанрів, технік та бачень. Хтось із митців зобразив невіддалене посткарантинне майбутнє (фактично сьогодення), хтось спробував зазирнути далі. Очевидно одне: метаморфози невідворотні, світ і ми будемо змінюватися. А разом із цим зміниться і мистецтво, адже воно – невід’ємна частина нашого життя.
Роботи були створені авторами спеціально для цього проекту, не презентувалися та не експонувалися раніше в рамках інших виставок. У музеї також спробували уявити, як би могла виглядати ця виставка у 2120 році, наприклад, в рамках виставки «Усе не так або фантазії про майбутнє наших предків» з колекції музею. Розробити та втілити цю ідею зголосилася компанія «Lookinar», що займається створенням VR-туру проєкту.
Фото: Facebook