Про це повідомив член Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони Геннадій Кривошея.
За однією з версій, у курятину додавали воду для того, щоби збільшити вагу м’яса.
Наразі вся продукція готується до повернення. Служби Міністерства оборони відпрацьовують проблему.
Кривошея звернувся до Державного оператора тилу, щоб були вжиті відповідні заходи реагування на дії постачальника, а також, щоб контракт із ним був переглянутий.
Як таке могло статись
У коментарях до допису Кривошеї у фейсбуці Державний оператор тилу (ДОТ) зазначив, що така ситуація стала можливою через те, що наразі в описах до товарів, за якими ДОТ здійснює закупівлю, відсутня норма щодо допустимого рівня води в м’ясі.
Раніше ми вже ініціювали ці зміни та направили наші напрацювання до ГУРСМЗ (Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ — ред.). Щодо цього випадку буде проведено розслідування. Всю партію відізвали.
Окрім цього, із відповіді оператора стало відомо, що контрактом передбачені штрафні санкції постачальнику у розмірі 20% на всю партію м’яса, яка була повернута.
Чи можна повністю розірвати договір з постачальником
У ДОТ пояснили, чи можливо повністю розірвати договір та навели приклад ситуації, яка сталася в жовтні, коли було допущено постачання неякісних консервів.
До постачальника “Трейд Граніт Інвест” було застосовано оперативно-господарські санкції у звʼязку із вчиненням недоброчесних дій, а саме — використання анульованого протоколу якості. У випадку постачання неякісної продукції постачальник зобовʼязаний замінити партію протягом 48 годин та на нього накладається штраф у розмірі 20% від вартості відкликаної партії.
Скандал із неякісними консервами: що передувало
Нагадаємо, що журналісти NGL.media після масових скарг українських бійців на якість консервів у бойових частинах Сил оборони отримали докази того, що продукти дійсно не відповідають стандартам.
Львівське видання NGL.media пише, що на фронт доставили 11 тисяч бляшанок тушкованої свинини, яка непридатна до вживання. Замість м’яса у них сухожилля, шкіра і жирова тканина. Відправивши консерви на експертизу, журналісти з’ясували, що понад 60% вмісту консерви — вода, точніше ріденький бульйон.