Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

У 2020 році, завдяки заходам Міської цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз, ефективність лікування хворих склала 92%. Про це йшлося на засіданні Постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Водночас у КНП «Фтизіатрія» презнтували звіт щодо виконання Міської цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2020 році.

«За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я ефективність лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному рівні має складати 85%. Завдяки ефективності заходів Програми нам вдалося підвищити даний показник до 92%», – сказала Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Також Ганна Старостенко додала, що ефективність заходів Програми свідчить й про зниження відсотку захворюваності на туберкульоз та смертності від інфекційного захворювання у 2020 році.

«Виділялись кошти на закупівлю обладнання та витратні матеріали для бактеріологічних методів діагностики туберкульозу, своєчасного виявлення, корекції побічних дій та моніторингу лікування. Такі заходи дозволили забезпечити 100% доступ пацієнтів усіх закладів охорони здоров’я міста до безперервної діагностики туберкульозу», – зазначила Ганна Старостенко.

До слова, за інформацією КНП «Фтизіатрія», закуплено понад 7 тисяч продуктових наборів для соціальної підтримки хворих, що знаходяться на амбулаторно-контрольованому лікуванні. Завдяки цьому 1 662 киянина отримали адресну допомогу на суму 3,5 мільйона гривень.

Окрім цього, передбачили й кошти на технічне обслуговування обладнання лабораторій із мікробіологічної діагностики туберкульозу. Це дозволило не тільки підтримувати обладнання в робочому стані, а й отримувати якісні та достовірні результати лабораторних досліджень.

Нагадаємо, незабаром у Києві створять єдиний протитуберкульозний заклад зі статусом регіонального фтизіатричного медцентру.

Фото: unsplash