Про це повідомили у NASA.

У повідомленні зазначили, що використовуючи можливості нічного зондування приладів на супутниках NOAA–NASA, науковці з Центру космічних польотів імені Годдарда (GSFC) NASA та Асоціації космічних досліджень університетів (USRA) спостерігали зміни у використанні світла в Україні з січня 2022 року. Так, після значного скорочення вогню в березні, електропостачання повільно відновлювалося, і регулярна людська активність активізувалась у кількох частинах країни, особливо навколо столиці.

«У перші кілька місяців війни електрика та базові послуги зазнали атак у кількох великих містах. Оскільки війна тривала до травня, ми побачили зсув — деяку продовжену втрату світла на сході України та деяке відновлення в західній частині України. Зображення Black Marble HD показують відновлення на околицях Києва, зокрема, коли мешканці повернулися до столиці», – розповів Елеанор Стокс, науковець USRA та співкерівник проекту «Чорний мармур».

Він додав, що дослідження проводили за допомогою набору радіометрів Visible Infrared Imaging Radiometer Suite (VIIRS) на супутнику Suomi-NPP, який  вимірює нічне світлове випромінювання та відбиття через денний і нічний діапазон. Ця здатність сприймати дає змогу розрізняти інтенсивність світла на поверхні Землі та те, як вона змінюється.

Фото: Фейсбук