Про це під час спільної пресконференції в середу, 4 вересня, у Варшаві заявили президент Литви Гітанас Науседа і президент Польщі Анджей Дуда.

Країни НАТО розпочали дискусію на цю тему. Сьогодні ми не можемо сказати, що ця дискусія закінчилася і маємо якісь конкретні результати.

Проте, як зауважив Науседа, інші країни ініціюють подібні бесіди та хочуть, щоб рішення було прийнято саме на рівні НАТО.

Своєю чергою Дуда зазначив, що в лютому під час зустрічі глав держав у Парижі він надав пропозицію щодо збиття російських ракет і дронів ще над територією України. Він зауважив, що така ініціатива віталася українською владою. Однак лідери країн НАТО не можуть прийти до консенсусу в цьому питанні.

Водночас він підкреслив, що збиття повітряних цілей РФ над Україною мало б відбуватися з території країн НАТО, інші варіанти дій не обговорювалися.

Дискусія щодо збивання ракет над Україною

Раніше ми повідомляли, що у Варшаві розглядають можливість збивати російські ракети у повітряному просторі України. Зазначається, що ця пропозиція була включена до спільної оборонної угоди між Польщею та Україною, яку підписали під час візиту президента України Володимира Зеленського до Варшави у липні.

В Україні вважають, що можливе збиття Польщею ракет та дронів РФ, які летять в її бік, не призведе до участі НАТО у війні. Наразі Україна потребує підтримки країн Альянсу у відповідному питанні.

Голова МЗС Польщі Радослав Сікорський зазначив, що Польща має право на самооборону, тому й має відповідне право на збиття ракет над Україною. Проте у НАТО відмежувалися від цієї заяви, зазначивши, що це “особиста думка Сікорського”.