Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу після засідання Ради Україна-НАТО.

Ми всі чуємо однакові питання, але сьогодні за зачиненими дверима я почув і все це почули та відзначили категоричне «ні» будь-яким натякам на втому від війни. І не менш категоричне «так» продовженню та збільшенню підтримки України.

Також Кулеба стверджує, що отримав підтвердження від колег з держав НАТО про готовність до об’єднання їхніх оборонно-промислових комплексів, що також передбачає й інтеграцію українського ОПК.

Ми домовилися розробити нові проєкти НАТО для збільшення виробничих потужностей українського ОПК та для лікування українських поранених.

Утім, головним досягненням, за його словами, стала домовленість про глибоку реформу функціонування західного оборонно-промислового комплексу.

Жодна країна сама по собі нездатна задовольнити потребу України або навіть власної держави у зброї та снарядах. Щоб вирішити цю проблему, треба щоби країни НАТО і ЄС почали говорити про свій спільний ОПК як про єдиний цілісний комплекс.

Втілення цієї реформи, за його словами, «інтегрує український ОПК до комплексу НАТО», а також допоможе поліпшити постачання ЗСУ.

Нагадаємо, що Німеччина зробила додатковий внесок у розмірі 11,5 мільйона євро до цільового фонду Україна – НАТО. Ця підтримка спрямована на допомогу нашій державі в реформуванні війська та інтеграції до стандартів Альянсу.