Про це повідомляє ZDF.

Незадовго до важливих виборів — до Європарламенту та Бундестагу, Федеративну Республіку сколихнула низка атак: нападники вбили кількох людей. Журналісти звернули увагу на активізацію зловмисників саме напередодні цих подій та вивчили дописи в Інтернеті, щоби простежити, куди ведуть сліди.

Зокрема, виявилося, що пошукові запити з Росії були напередодні теракту в Мангеймі в травні 2024 року, коли афганець убив ножем поліцейського та поранив кількох людей. Наприкінці січня цього року чотири людини загинули внаслідок нападу з ножем в Ашаффенбурзі та Мюнхені (обидва міста знаходяться в Баварії). Перший інцидент стався перед виборами в Європарламент, два другі – перед федеральними. Можливі мотиви трьох підозрюваних злочинців різні — від ісламізму до психологічних проблем. Один з авторів розслідування Стівен Брошарт натрапив на підозрілі пошукові запити з Росії напередодні цих терактів. Зокрема, були виявлені пошукові запити з Росії про «теракт у Мангеймі» ще за чотири дні до того, як він стався.

«Ми фактично заздалегідь знаходимо пошукові запити з Росії про злочинця, ім’я злочинця, і це дуже, дуже незвично», – каже Стівен Брошарт.

Крім того, напередодні злочину росіяни також шукали в Мережі вебкамери на ринковій площі Мангейма — місці злочину, щоб мати живе зображення, «що також було дуже, дуже помітно».

Утім, прямим доказом причетності Росії це вважати не можна, хоча може допомогти в розслідуванні, визнає депутат Бундестагу та голова комітету з контролю Костянтин фон Ноц.

«Я вважаю абсолютно очевидним, що ці цифрові сліди, а також оцінка й аналіз цих цифрових слідів можуть бути важливими цеглинками у наближенні до істини, і в цьому сенсі це слід брати до уваги», – зазначив фон Ноц.

«Аномалії в мережі» також були виявлені під час атак на критичну інфраструктуру. Наприклад, у випадку з пожежею в центрі авіаперевезень DHL у Лейпцигу в липні 2024 року. Німецькі органи безпеки також припускають, що за пожежею стоїть Росія.

«Ті, хто цим займається, знають, що ми фактично давно перебуваємо у стані війни, навіть якщо ця війна не оголошена», – зазначив президент земельного відомства з охорони конституції (контррозвідки) Тюрінгії Штефан Йоахім Крамер.