Про це у четвер, 20 березня, повідомила газета Süddeutsche Zeitung, пише Barron`s.
Як зазначає газета, Пісторіус проведе консультації з провідними генералами, експертами міністерства та посадовцями, відповідальними за закупівлі. Основна увага конфіденційних переговорів буде зосереджена на американських системах озброєння, які Німеччина вже експлуатує або замовила.
Журналісти зазначили, що Збройні сили Німеччини замовили 35 винищувачів F-35, проте виникли побоювання, що Вашингтон потенційно може здійснювати контроль над цими літаками.
Експерти попереджають про ризики, пов’язані з постачанням запасних частин, а деякі висловлюють занепокоєння щодо можливого вбудованого так званого «вимикача», який надав би Вашингтону остаточне право розв’язувати питання їх використання.
Політолог Карло Мазала з університету Бундесверу в Мюнхені в інтерв’ю газеті зазначив, що незалежно від наявності такого механізму, ці літаки залишаються потенційним важелем тиску.
«Проблема з F-35 більше стосується передачі даних і постачання запасних частин… Якщо цього не буде, F-35 значною мірою втратить свою функціональність… Якщо доступ перекриють, це стане серйозною проблемою», — вважає політолог.
На початку цього місяця глава оборонного підрозділу Airbus Міхаель Шелльхорн заявив, що європейським військовим слід уникати закупівлі американського озброєння. 19 березня ЄС оголосив про створення нового оборонного фонду на 150 мільярдів євро (163 мільярди доларів) і зазначив, що кошти мають виділятися лише компаніям, яким можна довіряти.
6 березня The Telegraph писало, що президент США Дональд Трамп розглядає можливість виведення військ країни з Німеччини та їх передислокації до Східної Європи.
За даними The Telegraph, Трамп, імовірно, розглядає передислокацію військ з Німеччини до Угорщини, яка підтримує тісні відносини з Росією.
Нагадаємо, що напередодні США, Британію і Туреччину виключать із фонду переозброєння Євросоюзу. Фонд буде відкритий тільки для оборонних компаній з ЄС і тих країн, які підписали з блоком угоди про оборону.