Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Завдяки двом проектам Громадського бюджету в парку «Пуща-Водиця» відремонтували місток, розчистили джерела, прибрали сміття з прибережної зони та виловили мотлох із водойм.
Люди, які часто відпочивають у парку, розповіли, що місток на озері Горащиха в «Пущі-Водиці» ще кілька років тому був в аварійному стані. Наразі ж цей прохід зроблений із якісних дошок, має безпечні перила, а також його регулярно ремонтують. Усе це завдяки проекту, який переміг у Громадському бюджеті 2017 року. Тоді тут відремонтували місток та встановили альтанку.
Олександр Чепурко, автор проектів-переможців, зазначив, що це місток поставили на баланс міста.
«Головне, що його (місток – ред.) поставили на баланс. Тому що до цього його лагодили комунальники чи ентузіасти. Він ні в кого не знаходився на балансі. Якби місток завалився, за це ніхто б не ввідповідав, та й вже б його нормального не лагодили», – розповів Олександр Чепурко.
Окрім містка, у парку «Пуща-Водиця» також відремонтували дамбу Міського ставка та очистили прибережну зону від сміття.
«Проходили люди по береговій лінії і прибирали сміття,. Човнами проходилися по воді. Згрібалося сміття, збиралися пляшки і ще щось, і все це вивозилося. 20-30 великих мішків сміття збиралося щоденно,. Уявляєте, який об’єм вигребли?» – поділився автор проекту.
Того ж року Олександр реалізував ще один преєкт. У парку «Пуща-Водиця» розчистили 13 джерел та облаштували біля них територію для відпочинку, адже на вихідних та ввечері, щоб набрати воду з джерела, треба було стояти в черзі.
«Зроблено перила для підходу без сходів. Також перила зроблені й на сходах. Окрім цього, облаштували лавки, інформаційні стенди та велопарковки, а ще з цього боку такий оглядовий майданчик», – зазначив Олександр Чепурко.
Цікаво, що на інформаційній карті позначили всі джерела в цьому парку, із яких можна пити воду. Адже про існування більшості знають одиниці.
Нагадаємо, нещодавно ми писали, що завдяки Громадському бюджету в одному з дворів Дарниці з’явився новий дитячий майданчик.
До слова, кияни можуть зареєструвати свої ідеї до 25 квітня. Подати свій проект до Громадського бюджету можна на сайті. Автором може бути будь-хто. Наприклад, кілька років тому ініціативу подали американці, які проживають у Києві. Вирішуватиме, які проекти виставлятимуть на голосування спеціальна комісія.
Фото: скріншот