Про інцидент стало відомо із соцмереж.

Мережу підірвало відео, як стверджується, з польського ДП “Документ”. Наразі там не видають закордонних паспортів чоловікам призовного віку.

Повідомляється, що чоловікам не видають документи, оскільки не працює система.

“Але при цьому для дітей і жінок все працює”, – каже очевидець на оприлюдненому в мережі відео.

Чоловік розповідає, що їх намагалися вигнати з приміщення, але вони почали блокувати роботу установи.

Інший свідок інциденту зазначав, що сайт ДП “Документ” там також не працює і забрати свій паспорт неможливо.

Консульства за кордоном не обслуговуватимуть чоловіків призовного віку: рішення пов’язане з мобілізаційним законом 

МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити з 23 квітня вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

У листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, який є в розпорядженні видання, було сказано, що заборона діятиме до отримання розʼяснень положень закону щодо посилення мобілізації.

Нагадаємо, 11 квітня парламент ухвалив закон про мобілізацію у другому читанні та у цілому. Документ передбачає нові обовʼязки військовозобовʼязаних і мотиваційні норми, зміни щодо процесів мобілізації, покарання для ухилянтів, базової військової служби, права на відстрочку тощо.

16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” (№ 10449), який набуде чинності з 18 травня 2024 року.