Водночас у деяких випадках за підпал сухої рослинності передбачена й кримінальна відповідальність.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Поліції Київської області.
«Щороку восени та навесні правоохоронці фіксують велику кількість адміністративних правопорушень за фактами паління листя, сухої трави та інших рослинних решток», – зазначили в дописі.
У поліції нагадали, що спалювання сухої рослинності завдає непоправної шкоди довкіллю, а також створює загрозливі умови для живих істот, які мешкають у траві та на поверхні ґрунту.
Під час горіння в повітря вивільняються речовини, дуже шкідливі для здоров’я людини. Їдкий дим згубно впливає на дихальні шляхи, підвищує рівень цукру в крові, спричиняє головний біль. Також дим може провокувати виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини й посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
За спалювання сухостою передбачена відповідальність за ст. 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 340 гривень), на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 –1190 гривень).
Окрім цього, статтею 152 Кримінального процесуального кодексу України (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) передбачено стягнення штрафів у розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 1360 гривень), а на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 -1700 гривень).
У деяких випадках за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Згідно зі ст. 245 (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України покарання передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.
Відтак. поліція Київщини закликала громадян бути відповідальними, не порушувати законодавство, та дотримуватися простих правил пожежної безпеки, аби не завдавати шкоди природі та людям.
Нагадаємо, за вихідні на Київщині через спалення сухої трави вигоріло 330 га.
Фото: unsplash