Про це пише молдовське незалежне видання Newsmaker.

“У нас є інформація з кількох джерел (про те, що почалося мовлення – ред.). Наш сигнал перебуває у вільному доступі. Вони ухвалили таке рішення, і ми цьому дуже раді. Вважаємо, що у нас є передачі російською та румунською мовами, які можуть бути цікаві телеглядачам звідти. У нас є професійні новини російською мовою”, – сказав голова Teleradio-Moldova Влад Цуркану.

За його словами, ніхто з Придністров’я не зв’язувався з телерадіокомпанією з технічних питань, проте сигнал телеканалу доступний в ефірі.

“Ми продовжимо працювати над тим, щоб усі громадяни Молдови мали доступ до об’єктивної та суспільно значущої інформації, включно з тим фактом, що саме ЄС направив у регіон гуманітарний газ”, – сказав прессекретар уряду Молдови Даніел Воде.

Портал Zona de Securitate з посиланням на своїх читачів із Придністров’я повідомив, що, крім Moldova 1 у сітці мовлення IDC з’явився молдовський спортивний телеканал We Sport TV.

Телеканал Moldova 1 не вперше починає мовлення в Придністров’ї. Востаннє молдовські телеканали з’являлися в ефірі платного телебачення компанії IDC понад десять років тому, у 2012-му, коли невизнаною республікою керував Євген Шевчук.

Тоді телеканали Moldova 1 і Publika TV пропрацювали менш як рік, після чого їхнє мовлення було припинено.

Нагадаємо, російський “Газпром” припинив постачання газу в Придністров’я з 1 січня 2025 року, коли закінчився транзитний контракт між Україною й Росією. У компанії є технічна можливість постачати газ південним маршрутом через Туреччину, але вона відмовляється його використовувати, посилаючись на відмову Молдови “врегулювати” газову заборгованість Придністров’я у понад $700 мільйонів.

8 січня “влада” самопроголошеної республіки повідомила, що газу у Придністровʼї вистачить ще на 24 дні, тобто на довше, ніж показували проведені раніше розрахунки.

Влада Молдови вважає, що лівий берег Дністра (Придністров’я) досі сподівається на безплатний газ з Росії й тому відмовляється купувати його на біржі, попри критичний стан в енергетиці.

Після припинення подачі газу у Придністров’ї відключили центральне опалення у містах, а газ залишився лише для приготування їжі. Промислові підприємства призупинили роботу.

У Придністров’ї з 3 січня запровадили віялові відключення електрики, тоді як решта Молдови отримує електрику переважно з Румунії.

Раніше і Молдова, і Україна стверджували, що готові допомогти Придністров’ю.

24 січня проросійські медіа невизнаного Придністров’я показали акції протесту в Бендерах, Рибниці та Дубоссарах через припинення постачання газу. У цьому звинуватили Кишинів. Люди зібралися із плакатами: “Молдово, пропусти газ”, “Ні геноциду придністровського народу”, “Молдова винна у загибелі придністровських громадян”. Вони стояли з прапорами так званого Придністровʼя та Росії.

29 січня АТ “Молдовагаз” і ТОВ “Тираспольтрансгаз” підписали контракт про позику 3 мільйонів кубічних метрів природного газу для невизнаного регіону.