Про це повідомив заступник голови комітету, нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк.

«За» проголосували 22 члени комітету, «проти» — 4.

Однак, представники бізнесу раніше розкритикували цей законопроєкт та підтримали альтернативний – №10439-2. Його комітет рекомендував відхилити.

Також профільний комітет підтримав урядовий законопроєкт №10440 про зміни до КПК для удосконалення роботи БЕБ.

Як відзначає Центр протидії корупції, документ фактично лишає БЕБ під впливом заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Засідання комітету транслювалося онлайн. Як пише ЦПК, під час комітету трансляцію перервали. Як пояснили депутати у самій трансляції, така пропозиція не транслювати комітет надійшла від депутата від «Слуги Народу» Андрія Мотовиловця.

У G7 також критикували таку реформу Бюро економічної безпеки

Посли держав «Групи семи» в листі до керівництва українських органів влади застерегли від ухвалення реформи Бюро економічної безпеки, яка не відповідає вимогам європейської інтеграції та програми Міжнародного валютного фонду.

Посли G7 наголошують, що реформа Бюро економічної безпеки повинна містити чотири ключові положення:

  • Відкритий і прозорий конкурс на посаду нового директора БЕБ.
  • Незалежний аудит діяльності БЕБ через один і три роки після призначення нового директора.
  • Можливість звільнення директора БЕБ на підставі висновків аудиту й неможливість звільнення рішенням уряду на підставі «незадовільних результатів» роботи.
  • Переатестація всіх працівників БЕБ і призначення нових за прозорою та врегульованою законом процедурою.

Наголошуємо, що ухвалення будь-якого законопроєкту без цих елементів негативно вплине на фіскальну стабільність країни та виконання умов програми МВФ і європейської інтеграції. Крім того, ми наполегливо рекомендуємо не включати в закон про БЕБ будь-які положення, які підривають незалежність інших інституцій, — йдеться в листі послів.