Про це йдеться у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.
Його авторами є народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко і депутат від фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу.
Зазначається, що цей проєкт закону має на меті гарантувати повну відстрочку від мобілізації та служби у ЗСУ військовозобов’язаних працівників ДСНС.
“Вимоги чіткі. Наші рятувальники, які щодня та щоночі рятують українців та розбирають завали після атак росіян, повинні мати бронь від мобілізації”, – розповів Олексій Гончаренко.
Відомо, що 5 червня уряд ухвалив постанову, яка передбачає бронювання, зокрема працівників ДСНС, в обсягах не більше 50 відсотків. Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко обурився такому рішенню, адже, за його словами, саме ДСНСівці щодня ризикують життям, рятуючи людей від наслідків обстрілів російських терористів.
Мобілізація працівників ДСНС: усі деталі
Про рішення відправити працівників ДСНС на фронт повідомив 1 червня депутат Верховної Ради від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко. Він назвав це рішення “абсолютно божевільним”.
На сайті Кабміну з’явилася петиція із закликом не робити цього. Вона набрала необхідні 25 тисяч підписів всього за 4 дні.
На тлі повідомлень про мобілізацію працівників ДСНС у Збройні сили України уряд повинен затвердити постанову, в якій має бути передбачене бронювання правоохоронців та рятувальників. Про це заявив член комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в етері Радіо Свобода.
Водночас на цьому тлі народні депутати викликають в Раду міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Вони планують обговорити з ним проблеми закону про мобілізацію.