Про це пишуть російські ЗМІ.
Виставку та пам’ятник так званій операції «Труба» в Курській області відкрили 25 березня. Її встановили біля Храму на Крові в Єкатеринбурзі, який був збудований на місці розстрілу царської родини.
Головним атракціоном стало проходження копією газопроводу завдовжки 16 метрів і діаметром 1,4 метра. Нагадаємо, 8-9 березня саме такою трубою російські військові пройшли близько 16 кілометрів під землею, щоб потрапити до міста Суджа в Курській області.
У рф стверджують, що операція «не має аналогів у світі» і завдяки їй вдалося здобути контроль над низкою населених пунктів.
Офіцер ЗСУ Мирослав Гай стверджував, що українські десантники організували засідку для окупантів і у вирішальний момент вихід із труби газопроводу завалили, що унеможливило евакуацію ворожої групи.
Проросійські Telegram-канали поширювали інформацію, що в російських військових, які пройшли газопроводом, фіксували значні проблеми з легенями.
російський священник Михайло Міняйло заявив, що цією виставкою хочуть виховувати дітей, «щоб вони теж могли увійти в потік добра та перемоги».
«Щоб кожен зміг це зробити — доторкнутися до святині, зокрема до смерті: там багато хлопців наші віддали життя. Це не місце, де ми сміємося чи веселимося, це святий об’єкт», — заявив він.
Міняйло заявив, що трубу надав її власник — компанія «Газпрому» «Трансгаз-Єкатеринбург». Він висловив сподівання, щоб труба «назавжди стане загальнонародною святинею».
Арешт за плакат
Згодом з’явилося повідомлення, що чоловіка, який протестував біля макета труби із Суджі, заарештували.
Кіровський районний суд Єкатеринбурга призначив 15 діб адміністративного арешту 23-річному Роману Гільманову, який напередодні вийшов із пікетом до макета труби, якою російські військові проникли до Суджі в Курській області, встановленого перед Храмом на Крові наприкінці минулого тижня.
У повідомленні прес-служби суду йдеться, що стосовно Гільманова склали протокол про непокору законній вимозі працівника поліції, оскільки він відмовився пройти разом із ним у службовий автомобіль. Там додали, що Гільманов намагався втекти.
Як пишуть російські пабліки, також було складено протокол про «дискредитацію» російської армії через плакат, на якому був «напис осудливого характеру з приводу макета».
Нагадаємо, що НАТО вважає, що в рамках підготовки до можливої війни з Росією доцільно розглянути перспективу будівництва системи трубопроводів, яка з’єднає Німеччину з Польщею та Чехією.