Про це повідомили місцеві мешкані у спільноті “Підслухано Рокитне“.
Зазначається, що оновлення стели почалося 5 травня. Постамент із червоною комуністичною зіркою із зображенням серпа та молота почали перефарбовувати. Саму стелу пофарбували у червоний та темно-червоний кольори. Знавці та дослідники комуністичної айдентики написали в коментарях, що це нагадує кольори так званої “володимирської стрічки”, яка була частиною ордена Російської імперії.
Місцеві пишуть, що так Рокитне готується до свята 9 травня. Дехто навіть не зрозумів, що саме обурило авторів допису і зазначив, що “це історія, яку потрібно пам’ятати”.
Противники такої реставрації нагадують, що є Закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” та не схвалюють таке оновлення.
Сьогодні, 6 травня, з’явилась інформація, що серп та молот на зірці все ж зафарбували. Проте решта елементів стели залишились незмінними.
ДОПОВНЕННЯ:
Після розголосу цієї історії у рокитному вирішили зняти зірку та перефарбувати стелу. Про це повідомила знімальна група одного з телеканалів.
Зазначимо, в Україні з 2015 року перемогу у Другій світовій війні відзначають 8 травня – у День пам’яті та примирення. Це є офіційне свято перемоги над нацизмом та відзначається у Європі 8 травня. Окрім того, з 2005 року 8 травня проголошено Генасамблеєю ООН Днем пам’яті та примирення, присвяченим жертвам Другої світової війни.
Натомість День Перемоги (рос. День Победы) — державне свято СРСР, а пізніше деяких країн, що були окуповані колишнім СРСР, відзначалось щорічно 9 травня з формулюванням “на згадку про переможне завершення “Великої Вітчизняної війни радянського народу проти німецько-фашистських загарбників”.
Фото: Фейсбук