Про це повідомляє посол України у США Оксана Маркарова.

Дипломат пояснила, що американські законодавці 58 голосами проти 41 підтримали процедурне рішення, яке потрібне для винесення на голосування питання щодо припинення дебатів і «розгляд по суті «чистого» законопроєкту про міжнародну допомогу США без міграційної реформи, внесеного раніше сьогодні сенатором П.Мюррей».

Вона додала, що для цього потрібно буде 60 голосів.

За словами посла, попередній законопроєкт із «великим пакетом», що включає допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та із захистом кордонів був «очікувано не підтриманий» через відсутність голосів за угоду щодо міграційної реформи, над якою перемовники «працювали останні місяці».

«Саме тому ще до голосування за Великий пакет комітет з асигнування опублікував текст документа «на заміну», який передбачає виключно міжнародну допомогу Україні (60,06 мільярдів доларів США) Ізраїлю та Тайваню», – розповіла Маркарова.

Повторний перегляд документа, але вже без міграційної реформи, відбудеться у Сенаті у четвер о 19:00 (за Києвом).

Нагадаємо, Сенат Сполучених Штатів Америки на голосуванні заблокував законопроєкт про виділення фінансування на підтримку України, Ізраїлю та Тайваню та безпеку американського кордону. Детальніше про «епопею» навколо законопроєкту про додаткове фінансування читайте за посиланням. 

Тим часом Байден звинуватив Трампа у причетності до зриву голосування за додаткове фінансування. За словами президента США, Дональд Трамп дзвонив сенаторам із погрозами, аби ті не ухвалили законопроєкт.