Про це стало відомо з трансляції засідання.

За результатами голосування в Сенаті у ніч проти 8 лютого, 49 законодавців виступили «за» ухвалення ініціативи, та 50 були «проти».

Загалом потрібно було 60 голосів, аби розпочалась робота по законодавчій ініціативі.

Що відомо про законопроєкт про додаткове фінансування

Раніше повідомлялося, що 7 лютого Сенат США відмовився підтримувати законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню і нове фінансування для захисту кордонів.

Зауважимо, що нинішнє провальне голосування за законопроєкт прогнозували ще вчора, оскільки його відмовилися підтримувати республіканці.

Додамо, що напередодні президент США Байден закликав Конгрес негайно схвалити нове фінансування для допомоги Україні.

Нагадаємо, раніше Сенат США представив новий законопроєкт щодо допомоги Україні. Він об’єднує виділення коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та на зміцнення південного кордону США. Тим часом у Білому домі різко висловилися про законопроєкт про допомогу Ізраїлю без України.

Питання продовження допомоги Україні від США

Наприкінці жовтня 2023 року Байден звернувся в американський Конгрес з запитом на виділення понад 105 мільярдів доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Україна в рамках цього запиту мала б отримати понад 60 млрд доларів.

Крім допомоги Україні, запит також передбачав пакет підтримки Ізраїлю, розбудову військово-промислового комплексу США, зміцнення безпеки Індо-Тихоокеанського регіону, гуманітарну допомогу, фінансування країн, що розвиваються, для створення альтернативи програмам Китаю, зміцнення безпеки на південному кордоні США.

Однак запит Байдена наштовхнувся на жорсткий опір з боку республіканців в Конгресі, а саме так званих “трампістів” в Палаті представників США. Спікер Палати Майк Джонсон прямо заявляв, що не поставить на розгляд запит Байдена, оскільки республіканці хочуть, щоб Байден врегулював ситуацію на кордоні з Мексикою.

Для розв’язання цього питання в США було ініційовано переговори між Білим домом, демократами та республіканцями, щоб створити двопартійну угоду, яка включала б вирішення питання кордону, а також розблокування запиту Байдена.

Цими вихідними сенатори, які брали участь в розробці угоди, представили її на загал. Однак угода отримала шквал критики в Палаті представників. Там заявили, що не будуть її розглядати.