Про це повідомляє Reuters.

Шведський міністр розповів, що у нього була розмова з колегою, міністром закордонних справ Туреччини де він сказав, що «чекає на ратифікацію протягом декількох тижнів».

Водночас турецьке неназване дипломатичне джерело розповіло виданню, що міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан не коментував термінів вступу Швеції до НАТО під час двосторонніх переговорів.

Дипломат уточнив: Фідан сказав своїм шведським колегам, що парламент підтримає ратифікацію заявки на вступ до НАТО, не уточнивши термінів.

Вступ Швеції до НАТО затягується

Нагадаємо, що минуло півтора року відтоді, як Швеція вирішила подати заявку на членство в НАТО. На початку липня цього року Швеція заявила, що питання її членства в НАТО вирішене. Тоді голова МЗС країни зазначив, що процес вступу Швеції до НАТО виявився затяжним, але, за його словами, це лише питання часу, коли Швеція стане повноправним членом Альянсу.

25 листопада у Туреччині почали процес ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО. Однак, вже наступного для у ЗМІ з’явилася інформація, що керівна партія Туреччини «Партія справедливості та розвитку» може відкласти голосування за вступ Швеції до НАТО до 2024 року. Парламент країни був обурений акціями зі спалення Корану, які періодично відбуваються у Швеції.

Парламент Угорщини також поки що не готовий ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО. Попри обіцянку Будапешта, що він не буде останнім, хто ратифікує заявку Швеції, це здається неминучим, оскільки Туреччина наближається до схвалення.