Батьки непокояться, що через затримання фінансування ремонтних робіт Київський фізико-математичний Ліцей №142 може не розпочати навчання з 1 вересня. В РДА заспокоють - ремонти встигнуть виконати вчасно.

Про затримку робіт стало відомо з Facebook-спільноти «Батьківська Громада (Ліцей №142)».

29 липня батьки ліцеїстів звернулися до КМДА з проханням завершити обіцяний ремонт у ліцеї:

«Затримання фінансування ремонтних робіт несе реальну загрозу можливості навчання з 1 вересня 2020 в ліцеї, що порушує право учнів на отримання якісної освіти, гарантоване Конституцією України. За дорученням батьків учнів ліцею та небайдужих громадян прошу поновити фінансування та закінчити ремонт в строк, який дозволить учням розпочати вчасно своє навчання в ньому в 2020/2021 навчальному році», – йдеться у тексті звернення члена батьківського комітету Ольги Гальчинської.

За словами батьків ліцеїстів, ремонт ініціювало місто Київ, оскільки два роки тому навчальний заклад було визнано аварійним.

«У 2018 було проведено неякісну експертизу, згідно з якою з’явилися рекомендації демонтувати споруду. Експертиза була визнана некоректною і проведена нова, яка рекомендувала провести ремонт», –  у коментарі Kyiv Media повідомляє Ольга Гальчинська.

У результаті був оголошений тендер. За даними Prozorro, на ремонт Київського фізико-математичний ліцею №142 виділено майже 22 мільйони гривень (точна сума – 21 985 982 гривні). Відповідно до календарного плану та даних з Prozorro, термін виконання робіт чи надання послуг: 30 серпня 2020-го.

Однак батьки уже б’ють на сполох, оскільки ремонт почався на місяць раніше, а тому мав би завершитися до кінця липня. «У травні 2020-го через карантин і припинення навчання в закладі ремонт розпочався на місяць раніше і нам було обіцяно, що протягом літа виконають весь обсяг робіт», – зазначають у батьківському комітеті.

Батьки повідомляють, що будівництво простоювало три тижні через несвоєчасну оплату за роботу будівельників. Зараз заборгованість погасили. «Тепер немає впевненості, що роботи будуть виконані до 1 вересня і діти сядуть за парти, оскільки систему опалення ще навіть не закладено проект і тендер», – наголошує Ольга Гальчинська.

Додатково коштів батьки не збирали, оскільки ремонт мав відбутися в повному обсязі бюджетним коштом. Всі затримки, за їхніми словами, пояснювали бюрократією.

Щосереди відбувається нарада з будівельниками і адміністрацією, але темпи роботи залежать від фінансування міста, термінів складання проекту опалення та проведення тендеру, запевнили батьків в адміністрації ліцею.

Станом на кінець липня ремонт ліцею не закінчено. Ось так зараз виглядають другий і третій поверхи.

Четвертий поверх у кращому стані: там вже завершені роботи з перекриттям, але не встановлено нову систему опалення, а стару вже демонтовано.

У коментарі Kyiv Media заступник голови Солом’янської РДА Євген Малий запевнив, що затримки в роботах уже усунені − ремонт встигнуть закінчити до 1 вересня.

«Так, нетривала затримка була, проте на даний час фінансування відновлене, а ремонтні роботи виконуються у повну силу. Роботи проводяться згідно з робочим графіком та перебувають на постійному контролі. Наразі завершується улаштування покрівлі ліцею та роботи з внутрішнього оздоблення класів на 4-му поверсі. Також виконується заміна перекриття між 2 і 3 поверхами та оновлення фасадів будівлі. Згідно з актуалізованим графіком ремонтні роботи в приміщеннях ліцею №142 будуть завершені до початку навчального року», – коментує Євген Малий.

Також в райдержадміністрація надали фотографії виконаних робіт у ліцеї, зокрема, фасаду, даху та окремих приміщень:

  

Фото: батьківський комітет ліцею та Солом’янська РДА