Про це повідомляє Reuters.

У заяві міністерства фінансів США, за результатами віртуальної зустрічі зі Шмигалем, йдеться, що Єллен «підкреслила важливість того, щоб Конгрес якнайшвидше вжив заходів щодо фінансової підтримки України».

За її словами, Білий дім зобов’язався забезпечити $11,8 млрд для України в рамках додаткового фінансування.

У Мінфіні США вважають, що лідерство США у наданні фінансової підтримки Україні стане каталізатором інших донорів, які, як очікується, забезпечать приблизно три чверті потреб України у зовнішньому фінансуванні у 2024 році, які підтримують життєво важливі урядові операції, включаючи лікарні, школи та служби швидкого реагування.

«Фінансова підтримка України залишається нерозривно пов’язаною з її успіхом на полі бою. Надання фінансової підтримки Україні допоможе Україні виграти війну та просувати інтереси національної безпеки США в усьому світі», — заявили в Мінфіні.

Денис Шмигаль зазначив, що співпраця критично важлива для збереження макрофінансової стійкості України.

Окрему увагу зосередили на питанні конфіскації російських активів і спрямування цих коштів на підтримку України. Уже маємо перше подібне рішення від США. Вдячний Сполученим Штатам й особисто пані Єллен за лідерство в просуванні цієї ініціативи серед країн G7. Докладаємо спільних зусиль, щоб змусити агресора платити.

Ухвалення додаткового фінансування від США

У середині грудня 2023 року Конгрес США пішов на канікули, не ухваливши надважливий пакет, який передбачає допомогу Україні. Втім, конгресмени можуть зробити це 2 лютого.

Раніше у Білому домі  повідомили, що досягли прогресу під час переговорів із республіканцями в Сенаті США. Згідно із заявою, урядовці США сподіваються, що пакет додаткового фінансування для України вдасться схвалити вже цього місяці, у січні.

Тим часом у США наблизились до схвалення тимчасового бюджету.

Тимчасові заходи

Законопроєкт продовжить фінансування державних установ на нинішньому рівні, але встановить дві нові дати закінчення терміну дії: гроші на сільське господарство, харчування, транспорт, житло, енергетику, військове будівництво та програми для ветеранів, термін дії яких спливає у п’ятницю, буде виділено до 1 березня.

Асигнування для інших відомств, включаючи оборону, внутрішню безпеку та Держдепартамент, термін дії яких закінчується 2 лютого, буде продовжено до 8 березня.

Конгрес не зміг вкластися у термін, призначений на 30 вересня 2023 року, для схвалення близько десяти законопроєктів про витрати на 2024 фінансовий рік через вимоги щодо глибокого скорочення витрат з боку невеликої групи консервативних республіканців у Палаті представників.

Цей законопроєкт є третім тимчасовим заходом витрат цього фінансового року.