У своїй промові генерал також попередив, чим США загрожує співпраця КНР і Росії.
Ця заява фактично засвідчує, що Пентагон, у крайньому разі розвитку подій, допускає ймовірність прямого військового протистояння з росією, якщо конфлікт в Україні й надалі загострюватиметься.
Генерал Ґійо у своєму стратегічному звіті також вказує на те, що через кілька ключових тенденцій ймовірність прямого зіткнення Сполучених Штатів зростає не тільки з росією, а й фактично з усіма головними противниками, до переліку яких окрім рф входять: Китай, Північна Корея та Іран.
Головні висновки огляду:
🔹 Окрім ескалації в Україні існує вірогідність загострення на Близькому Сході. Війна, розпочата нападом «Хамас» на Ізраїль у жовтні 2023 року, загрожує втягнути США у зіткнення з Іраном та його проксі-силами.
🔹 Стратегічна співпраця між Китаєм і росією, а також транзакційні угоди з північною кореєю та іраном, дедалі більше нагадують основу для військового партнерства, здатного швидко розширити конфлікт із одного фронту на коаліцію противників.
🔹 Китай розгортає надводні кораблі з крилатими ракетами в Беринговому морі та вводить у стрій атомні підводні човни та бомбардувальники з можливістю дозаправки в повітрі.
🔹 росія поновила стратегічні патрулі важких бомбардувальників уздовж північноамериканського узбережжя та інтегрувала передові субмарини до свого флоту.
🔹 Північна Корея й Іран розвивають свої програми балістичних ракет і кіберозброєнь, потенційно здатні влучати в критичну інфраструктуру США.
У стратегічному документі підкреслюється, що ці тенденції створюють одночасно традиційні та нетрадиційні загрози на всіх театрах дій — від Європи та Близького Сходу до азійсько-тихоокеанського регіону та Північної Америки.
Аналітики Пентагону закликають до посилення оборонної готовності, поглиблення співпраці з союзниками та розвитку можливостей превентивного стримування, щоб запобігти непотрібній ескалації та гарантувати безпеку як Сполучених Штатів, так і всього континенту.
Раніше заступник міністра закордонних справ РФ Рябков перерахував деякі теми, які Москва очікує винести на обговорення в Стамбулі: це «денацифікація» та визнання «входження нових територій» до складу Росії.