В українських православних і греко-католицьких храмах служитимуть Божественні Літургії.

Сьогодні, 28 липня, у столиці відзначають 1032 річницю Хрещення Київської Русі. Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній очолив всенічне бдіння у Свято-Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі.

Привітання зі святом та Божественна літургія опубліковані на офіційній сторінці Митрополита в Facebook.

1032 роки тому стараннями, зокрема, святого рівноапостольного князя Володимира наш народ отримав можливість з’єднатися з…

Опубліковано Митрополит Епіфаній Понеділок, 27 липня 2020 р.

«Пам’ятаймо: ключ до успіху нашої країни – єдність та соборність українського народу. Тож, відзначаючи це велике свято, бажаю всьому українському народові, насамперед, цієї згуртованості, щоби всі ми, попри відстань, були об’єднані любов’ю до Бога і до ближніх, до рідної Церкви і українського народу», — зазначив Епіфаній в дописі.

На сторінці Православної Церкви України опублікували видовищне відео про місце у столиці, де, за літописами, князь Володимир доручив хрестити киян — легендарну річку Почайну.

Легендарна Почайна: місце Хрещення Руси-України

Чи знаєте ви, що неподалік Поштової площі понад тисячоліття тому протікала легендарна, згадувана у древніх літописах, річка Почайна? Колись глибока та розлога, ця ріка стала місцем, де кияни прийняли віру Христову. 1032 роки тому Володимир Великий зібрав киян на масове хрещення саме на берегах історичної Почайни. Ця подія створила духовну основу єдності Руси-України як великої держави – частини європейської цивілізації. Час та масове будівництво протягом століть ледь не знищило річку та частково сховало її під землею. Та де ж ця древня та легендарна Почайна сьогодні? Дізнавайтеся у відео.

Опубліковано Православна Церква України Понеділок, 27 липня 2020 р.

«1032 роки тому Володимир Великий зібрав киян на масове хрещення саме на берегах історичної Почайни. Ця подія створила духовну основу єдності Руси-України як великої держави – частини європейської цивілізації. Час та масове будівництво протягом століть ледь не знищило річку та частково сховало її під землею. Та де ж ця древня та легендарна Почайна сьогодні?,»  запитують автори відео, та пропонують подивитися відео.

До слова, через пандемію керівництво Церков відмовилося від багатьох урочистостей (зокрема, Хресних ходів, які традиційно відбувалися у Києві 27 та 28 липня), зробивши акцент на просвітницьких заходах.

Нагадаємо, в центрі столиці на карантин закрили Свято-Феодосіївський ставропігійний чоловічий монастир ПЦУ.

Фото: facebook