Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.
«Команда КП «ГІОЦ» удосконалила сервіси паркування та повернення евакуйованих автівок у новій версії міського застосунку «Київ Цифровий», – зазначили в повідомленні.
Відтак, тепер автомобілісти можуть отримувати інформацію й тарифи з муніципальних, перехоплюючих і приватних паркінгів міста. Окрім того, для сервісу евакуації створили QR-код, щоб повернення автівок зі штрафмайданчиків проходило швидше й комфортніше – без друку заяви та додаткових документів.
Зокрема в застосунку продовжують удосконалювати процес повернення евакуйованих автівок. Водії і раніше могли сплатити штраф у смартфоні та забрати автівку зі штрафмайданчика без черг. А відтепер керманичам не треба навіть друкувати заяву на повернення авто. Достатньо лише сплатити штраф у застосунку та дочекатися затвердження заяви.
Після затвердження користувач отримує QR-код, який потрібно показати поліцейському на штрафмайданчику. Після сканування QR-коду поліцейський побачить, чи була оплачена евакуація, а водій зможе забрати автівку.
Оновлення мають на меті зменшення кількості заторів у місті та створення більш безпечного та комфортного паркувального простору.
Водночас у застосунок «Київ Цифровий» додали приватні та перехоплюючі парковки й розташували їх на детальній мапі міста разом із муніципальними.
Дані про паркмайданчики завантажуються з інформаційно-аналітичної системи «Майно». Водії можуть знаходити парковки за номером або розташуванням, переглядати кількість паркомісць і тарифи, а також прокладати маршрути до парковок.
Для приватних парковок – сервіс надає інформацію про тарифи й способи оплати на парковці.
У застосунку «Київ Цифровий» доступна оплата погодинного паркування для відведених паркмайданчиків, що належать місту.
У КМДА також нагадали, що з 5 квітня до завершення дії суворих карантинних обмежень власники авто на території Києва звільняються від оплати за паркування на майданчиках КП «Київтранспарксервіс».
На період дії суворих протиепідемічних обмежень муніципальні парковки безкоштовні, але після закінчення локдауну водії зможуть оплачувати погодинне паркування на майданчиках, що належать місту, через застосунок.
Щоб оплачувати погодинне паркування у «Київ Цифровий», потрібно прив’язати Masterpass до застосунку або здійснити оплату з банківської картки, Apple Pay чи Google Pay.
Важливо, що сервіс розроблений відповідно до чинного законодавства та нових правил паркування, ухвалених Кабміном.
Раніше Петро Оленич, заступник голови КМДА, у програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповів про оновлення застосунку «Київ Цифровий».
Фото: фейсбук