США заплатять 25 мільйонів доларів за інформацію, яка допоможе арештувати новообраного президента Мадуро, повідомляє BBC.

США не визнають перемогу Мадуро на виборах минулого року, коли опозиція надала докази масових фальсифікацій.

Також оголошено великі грошові винагороди за допомогу в арешті міністра внутрішніх справ Венесуели Діосдадо Кабельо та міністра оборони Володимира Падріно.

У 2020 році була оголошена винагорода в 15 мільйонів доларів, зараз цю суму майже подвоїли. На думку американської влади, Мадуро тісно пов’язаний з наркокартелями та міжнародною мережею торгівлі кокаїном. США не визнали перемогу Мадуро ще на виборах 2018 року і відмовляються вважати його легітимним президентом.

Міністерство фінансів США в п’ятницю, 10 січня, ввело санкції проти ряду венесуельських осіб і компаній, які сприяли приходу Мадуро до влади та його репресивній політиці. Серед них голова венесуельської державної нафтовидобувної компанії PdVSA Гектор Андрес Обрегон, міністр транспорту та одночасно президент національної авіакомпанії CONVIASA Рамон Селестино Веласкес, заступник міністра внутрішніх справ Фелікс Рамон Осоріо, ряд високопосадовців військових і поліцейських.

Також санкції проти 15 соратників Мадуро ввела Велика Британія. Країна також не визнала результати президентських виборів і перемогу Мадуро на них.

«Великобританія не буде мовчки спостерігати, як Мадуро придушує демократію та грубо порушує права людини. Усі політичні в’язні повинні бути звільнені, репресії повинні припинитися. Ми продовжимо підтримувати народ Венесуели в боротьбі за демократичне майбутнє», — заявив міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі.

“Ми досягли того, про що знали, що досягнемо”, — сказав Мадуро під час своєї першої промови після приведення до присяги.

“Влада, надана мені, не була надана іноземним урядом, іноземним президентом або урядом грінго”, — сказав Мадуро на заході, на якому були присутні президент Нікарагуа Даніель Ортега і президент Куби Мігель Діас-Канель. «Ніхто в цьому світі не може нав’язати президента у Венесуелі».

Китай і Росія також надіслали своїх представників, а голова Держдуми Росії В’ячеслав Володін запізнився на трансляцію державних ЗМІ після того, як церемонія почалася раніше.

Федеральний законодавчий палац у Каракасі, де Мадуро склав присягу, посилено охороняли поліцейські, військові та офіцери розвідки. На вулиці та площу неподалік будівлі вийшли прихильники політика.