Верховна Рада запускає процедуру звільнення міністра енергетики Германа Галущенка — депутати реєструють відповідну постанову.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк і нардепка, член енергетичного комітету Інна Совсун.

Причинами називають корупцію в енергетиці, ігнорування викликів на засідання парламенту, комітетів і тимчасової слідчої комісії, втрату репутації серед партнерів, «провалену» роботу із захисту інфраструктури, маніпуляції, неприйнятну поведінку під час години запитань до уряду 10 січня.

Народна депутатка Юлія Клименко від партії “Голос” звинуватила міністра енергетики Германа Галущенка у корупції. Вона також зазначила, що у Верховні Раді зареєструють постанову про його негайне звільнення.

“Сьогодні година запитань до уряду закінчилася скандалом: міністр енергетики Галущенко на питання моєї колеги Інни Совсун щодо національної мільярдної добудови Хмельницької АЕС дав їй хамську відповідь, що вона бігає по посольствах!!! (які фінансують де-факто укр. енергетику) і перешкоджає схематозу з АЕС. І це говорить міністр, місце якого давно в тюрмі за безкінечну корупцію, непобудову захисту української енергетики, що призвело до її знищення російськими ракетами, та роботу на зрадника втікача Деркача”, — йдеться у пості Юлії Клименко.

Сьогодні, 10 січня, під час години запитань до уряду в парламенті виникла гостра суперечка між народною депутаткою, членкинею Комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Інною Совсун (“Голос”) та міністром енергетики Германом Галущенком. Причиною конфлікту стала добудова третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Совсун наголошувала, що публічні заяви про всебічну підтримку цього проєкту з боку американських партнерів не відповідають дійсності.

Очільник Міненерго відповів, що в законі щодо добудови блоків прямо зазначено, що вони працюватимуть на американському паливі. Міністр також розкритикував Совсун, звинувативши її у створенні негативного враження про енергетичну політику України за кордоном.

Згодом Галущенко вибачився за емоційний тон і зазначив, що в ЄС немає єдиної позиції щодо розвитку атомної енергетики, посилаючись на різні підходи серед країн-членів. За його словами, представниця ЄС в Україні Катаріна Матернова підтвердила, що ЄС не коментує питання добудови українських блоків, оскільки це не входить до компетенції ЄС.

Міністр Галущенко назвав посла ЄС в Україні Катерину Матернову “клерком середньої ланки” через її заяву щодо добудови ХАЕС.

Говорячи про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС за рахунок західних донорів, депутат та член енергетичного комітету ВР Інна Совсун зазначила, що Єврокомісія та американське посольство насправді не підтримують цей проект.

“Щодо позиції клерків середньої ланки представництва Єврокомісії, Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте посольствами і поливаєте брудом нашу енергетику та нашу державу”, — сказав Галущенко під час відповіді.

За його словами, у ЄС немає єдиного підходу до розвитку атомної енергетики та, зокрема, будівництва наших блоків.

“І це відповідним чином було анонсовано представником ЄС в Україні Катариною Матерновою, яка про це і сказала, що ЄС не коментує питання добудови блоків”, — сказав міністр енергетики.

Нагадаємо, раніше посол ЄС в Україні Катарина Матернова заявила, що законопроект про добудову енергоблоків ХАЕС за рахунок західних донорів розроблявся без консультацій з ЄС, хоча влада України має суверенне право на втілення проекту. Тому ЄС не братиме в цьому участі, адже він “не фінансує розвиток ядерних електростанцій, зокрема через те, що в ЄС є різні позиції щодо ядерної енергетики”.